Smaller Default Larger

„Król Lear” w Teatrze Polskim

22 maja członkowie Klubu Kulturalnego pod opieką p. Anny Manieckiej i p. Doroty Rurarz pojechali do Teatru Polskiego na przedstawienie autorstwa Williama Szekspira pt. „Król Lear”. Spektakl wyreżyserował Jacques Lassalle, a w roli tytułowej wystąpił Andrzej Seweryn.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na pokład

W ramach kwietniowego wyjazdu członkowie Klubu Kulturalnego pod opieką p. Urszuli Przetackiej i p. Olgi Pakuły z Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce oraz p. Tomasza Rurarza mieli przyjemność obejrzeć wystawę pt. „Titanic the Exhibition” w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Czytaj więcej...

Od dialogu do rozmowy

W czwartek 31 marca członkowie Klubu Kulturalnego mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach pod hasłem „Od dialogu do rozmowy, czyli od filozofii do praktyki”. Zajęcia poprowadziła p. Jolanta Denejko - reżyser teatralny, absolwentka krakowskiej PWST, niegdyś studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień prowadzi ona warsztaty teatralne dla osób w różnym wieku - dzieci, młodzieży i dorosłych m. in. w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Zajęcia odbyły się w sali sportowej Gminnego Centrum Kultury.

Czytaj więcej...

Jak wygląda praca przy produkcji filmu, czyli o kolejnej wycieczce Klubu Kulturalnego


W poniedziałek 29 lutego członkowie Klubu Kulturalnego, jak co miesiąc, wybrali się na wycieczkę - tym razem do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Jest to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji filmowych w Polsce.
Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty charakteryzatorskie, podczas których mogliśmy odkryć w sobie prawdziwych artystów, popuścić wodze fantazji i stworzyć na dłoni lub głowie kolegi ranę otwartą, postrzałową czy choćby otarcie. Okazało się, że wśród nas jest wiele osób o ukrytych talentach. Być może w przyszłości zasilą oni szeregi charakteryzatorów w największych wytwórniach filmowych na świecie i będą pracować przy najlepszych hollywoodzkich produkcjach.

Czytaj więcej...

Klub Kulturalny w świecie musicalu

W środę 16 grudnia członkowie Klubu Kulturalnego (niestety w nieco „okrojonym” składzie) pod opieką p. Anny Manieckiej z Gminnego Centrum Kultury oraz p. Doroty Rurarz wybrali się do Teatru Palladium w Warszawie. Mieliśmy przyjemność obejrzeć (i wysłuchać) piosenek z musicalu pt. „FAME”, przygotowanych przez Mazowiecki Teatr Muzyczny.

Czytaj więcej...

Jak z tego wybrnąć, czyli pierwsza wizyta Klubu Kulturalnego w … rzeczywistości prawie wirtualnej

Słyszeliście kiedyś o Escape Rooms? A może graliście w tego typu gry komputerowe? W listopadzie członkowie Klubu Kulturalnego, który na dobre wznowił swoją działalność, mieli okazję wybrać się do jednego z wielu miejsc w Warszawie oferujących przeniesienie się do świata gry komputerowej.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Muzeum Warszawskiej Pragi

W ostatni piątek października członkowie Klubu Kulturalnego pod opieką pani Doroty Rurarz oraz pań z Gminnego Centrum Kultury - Olgi Pakuły i Katarzyny Gmurczyk mieli okazję odwiedzić nowo otwarte Muzeum Warszawskiej Pragi. Ma ono swoją siedzibę przy ulicy Targowej w trzech zabytkowych kamienicach – najstarszych zachowanych budynkach w tej dzielnicy Warszawy.
Na początku, w oczekiwaniu na panią przewodnik, mieliśmy przyjemność podziwiać Pragę z tarasu widokowego na terenie muzeum. Bazar Różyckiego z góry może nie wygląda imponująco, ale trudno zaprzeczyć, że jest nieodłącznym elementem kojarzącym się z prawobrzeżną Warszawą.

Czytaj więcej...

W świecie musicalu

W czwartkowy wieczór 26 lutego członkowie zyskującego sobie coraz większe uznanie Klubu Kulturalnego wybrali się na wieczorny spektakl „Romeo i Julia” do warszawskiego Teatru Buffo. Wydarzenie artystyczne przyciągnęło tłumy amatorów teatru muzycznego, a sala w całości zapełniona była widzami w bardzo różnym wieku. Już ten fakt zasługuje na uznanie, tym bardziej że spektakl grany jest już od 2004 roku.

Czytaj więcej...

Happening i performance

Ostatniego dnia nauki przed feriami zimowymi, czyli 16 stycznia, Klub Kulturalny wybrał się do Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach. Tematem, którym się zajęliśmy był „happening i performance”. Lekcję poprowadziła sympatyczna pani, studentka historii sztuki współczesnej.

Czytaj więcej...

Klub Kulturalny w Muzeum Historii Żydów Polskich

Historia Żydów w Polsce sięga już ponad 1000 lat. W piątek 12 grudnia członkowie Klubu Kulturalnego wybrali się do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich, aby lepiej poznać zarówno ich przeszłość jak i współczesną kulturę. Muzeum jest podzielone na 8 galerii, z których każda opowiada o kolejnych etapach w historii – od przybycia Żydów na ziemie polskie, przez rozwój kultury i burzliwe wydarzenia sprzed wieków, aż po współczesność.

Czytaj więcej...