Smaller Default Larger

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce to zmodernizowana, nowoczesna placówka dostosowana do potrzeb zarówno najmłodszych jak i starszych czytelników.

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym oraz środkom finansowym samorządu gminy Dąbrówka poprawione zostały warunki lokalowe, estetyka i funkcjonalność pomieszczeń. Za cel postawiliśmy sobie stworzenie przyjaznej i rodzinnej atmosfery głównie w wypożyczalni dla dzieci. Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania odbiorców.

Nadzór merytoryczny nad biblioteką sprawuje Biblioteka Powiatowa w Wołominie oraz Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Wojewódzka, z siedzibą przy ul. Koszykowej 26 w Warszawie.

Głównym celem statutowym Biblioteki w Dąbrówce jest popularyzacja książki i wiedzy, działalność kulturalna w szerokim tego słowa znaczeniu, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych i informacyjnych, upowszechnianie kultury i czytelnictwa. Priorytetem jest edukacja i przygotowanie najmłodszych do bardzo wczesnych kontaktów zarówno z książką jak i biblioteką. W swojej ofercie biblioteka posiada literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy dla studentów, czasopisma bieżące oraz bezpłatny dostęp do Internetu.

Zarówno dzieci jak i młodzież mogą korzystać ze zmodernizowanej wypożyczalni, wyposażonej w kolorowe, dostosowane do potrzeb najmłodszych regały biblioteczne, a także spędzić czas grając w gry edukacyjne bądź oglądając ekranizacje ulubionych książek. Wypożyczalnia pełni również funkcję dziecięcej czytelni i kącika malucha.

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce korzysta z Systemu Bibliotecznego MATEUSZ. Cały księgozbiór biblioteki oraz zbiór audiobooków są dostępne w aktualizowanym regularnie katalogu on-line. Umożliwia on przeglądanie nowości książkowych oraz nowości wśród książek mówionych, prolongowanie i rezerwowanie wypożyczonych pozycji.

Ponadto GBP w Dąbrówce posiada dostęp do darmowej cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych Academica, administrowanej przez Bibliotekę Narodową, oferującej materiały ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

 

 

Historia GBP

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31