Smaller Default Larger


W poniedziałek 29 lutego członkowie Klubu Kulturalnego, jak co miesiąc, wybrali się na wycieczkę - tym razem do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Jest to jedna z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych instytucji filmowych w Polsce.
Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty charakteryzatorskie, podczas których mogliśmy odkryć w sobie prawdziwych artystów, popuścić wodze fantazji i stworzyć na dłoni lub głowie kolegi ranę otwartą, postrzałową czy choćby otarcie. Okazało się, że wśród nas jest wiele osób o ukrytych talentach. Być może w przyszłości zasilą oni szeregi charakteryzatorów w największych wytwórniach filmowych na świecie i będą pracować przy najlepszych hollywoodzkich produkcjach.


Po warsztatach udaliśmy się na krótką lekcję o zawodach związanych z pracą nad filmem. Mieliśmy również okazję zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda przygotowanie scenografii do dużej produkcji na przykładzie „Karbali” – filmu z 2015 roku opowiadającego o żołnierzach polskich biorących udział w wojnie w Iraku. W tej produkcji wystąpili m.in. Bartłomiej Topa czy Antoni Królikowski.


Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, ile pracy, serca i wysiłku należy włożyć, zanim powstanie dwugodzinny film, który oglądamy, siedząc wygodnie na fotelu w kinie. Możliwe, że niektórzy z nas w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie odkryli swoje prawdziwe powołanie – na przykład do tego, by zostać reżyserem, operatorem kamery lub aktorem.


Patrycja Szczepanik

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30