Smaller Default Larger

Łzy, śmiech, złość i spokój… emocje…
 Dąbróweccy parafianie byli świadkami niezliczonej liczby koncertów. Ten był jednak inny. Wyjątkowy. Wyjątkowy, bo dotyczył niezwykłego człowieka jakim był bez wątpienia błogosławiony Jan Paweł II. Program upamiętniający jego zasłużoną postać, połączony był z projekcją multimedialną oraz utworami śpiewanymi na żywo, przeplatanymi nagraniami wypowiedzi i homilii Ojca Świętego. O nietuzinkowości koncertu świadczyła również data. Odbył się przed dzień kanonizacji zmarłego Papieża Polaka.


Fabuła koncertu stanowiła swoistą opowieść o życiu Karola Wojtyły, począwszy od jego wyboru na Stolicę Piotrową, poprzez dramatyczne wydarzenia z czasu trwania tego niezwykłego pontyfikatu, aż po dzień, który szczególnie nas Polaków napełnił wielkim smutkiem i żalem, dzień śmierci Ojca Świętego.
Wykonawcami koncertu była dwójka dyplomowanych aktorów wokalistów- Joanny i Marcina Gałka- Walczykiewiczów.
Występ był dla odbiorców bardzo emocjonalny. Wspólnie jeszcze raz „przeżyli” wszystkie ważne wydarzenia z życia Karola Wojtyły. Ciężko było panować nad łzami w momentach ważnych i wzruszających. Z uśmiechem reagowano na przytoczone wypowiedzi. Złość i niepokój budziły chwile bolesne, już nieodwracalne. I spokój kiedy zakończenie koncertu rzuciło blask na śmierć błogosławionego.
Każdy do domu wrócił w zadumie, wzbogacony o wartości przekazane podczas koncertu.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30