Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Obóz w Łucznicy odbył się w dniach 1 – 12 lipca 2012r.
Oto relacja jednej z uczestniczek – Natalii Rosy:

Ostatnio byłam na wspaniałym obozie w Łucznicy, wyjazd uważam za bardzo udany. Można było wiele z korzystać, nauczyć się wielu rzeczy co myślę że też w dużym stopniu mi się udało.

Na tym obozie mieliśmy zorganizowanych wiele zajęć, w tym batik, a to oczywiście nazwa techniczna farbowania tkanin. Polega ona na nanoszeniu wosku na płótno, a następnie farbowaniu, czynność tą powtarza się wielokrotnie, wzory przeważnie są skomplikowane i wielobarwne. Przy okazji dowiedziałam się praktycznie na czym to polega i nawet samodzielnie wykonałam dwie prace w batiku. Na obozie mieliśmy także zajęcia cyrkowe, na których przygotowywaliśmy występ dla rodziców. Niektórzy uczyli się żonglować inni podrzucać diabolo lub kręcić talerzami. Na tych zajęciach można było również robić pokaz na flowersticku, a także uczyć się magicznych sztuczek. Mnie osobiście najbardziej podobały się zajęcia teatralne, na których to można było się otworzyć i pokazać kim się jest. Pewnego dnia malowaliśmy sobie twarze i ręce, oczywiście używaliśmy do tego specjalnych farb do skóry. Najlepsze było robienie sobie masek z gipsu. Na tych zajęciach nagraliśmy też krótki film. Codziennie chodziliśmy na ceramikę, tam każdy zrobił zestaw do herbaty składający się z czajniczka, filiżanek oraz spodeczków. Ja wykonałam także miskę, talerz, kubek i dzwonki oraz motylka do robaczkowego drzewa. W planie mięliśmy też zajęcia plastyczne, robiliśmy na nich talizmany z filcu i waty. Robiliśmy także prace które były inspirowane muzyką.

Pewnego dnia zorganizowano nam wycieczkę do Kazimierza, przewodnik opowiadał bardzo ciekawie. Po południu mogliśmy przejść się po mieście i namalować kilka obrazków.

Przy występie dla rodziców zorganizowano wystawę z wszystkich prac zrobionych na obozie (czyli z batiku, ceramiki, zajęć plastycznych i wycieczki do Kazimierza oraz prac które wykonywaliśmy sami w trakcie obozu). Zaproszenia na wernisaż robiliśmy sami. Wszystkim się podobało.

Podsumują wyjazd bardzo mi się podobał. Była świetna organizacja i wspaniale prowadzone zajęcia. Jeśli będę mogła to chętnie odwiedzę Łucznicę za rok. Naprawdę polecam to miejsce.

Natalia Aleksandra Rosa

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31