Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak co roku w jego organizację włączyło się Porozumienie Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego oraz biblioteki i szkoły, które poprzez przeprowadzone eliminacje wyłoniły swoich reprezentantów.

Do przesłuchań, które odbyły się 9 maja w Dąbrówce zakwalifikowało się 100 uczestników. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich przede wszystkim z terenu powiatu wołomińskiego, ale także węgrowskiego (gm. Łochów), wyszkowskiego (gm. Zabrodzie, gm. Długosiodło), legionowskiego (gm. Nieporęt, gm. Wieliszew) i otwockiego (gm. Wiązowna). Przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach: recytacji, teatrze jednego aktora i poezji śpiewanej. Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych uczestników, miały one miejsce w czterech salach.

W składzie jury znaleźli się aktorzy, artyści i pracownicy naukowi oraz nauczyciele z terenu gminy Dąbrówka: Emilia Krakowska, Małgorzata Kaczmarska, Andrzej Ferenc, Hubert Zimoląg, dr Joanna Trzcionka, dr Ewangelina Skalińska, dr Tomasz Korpysz, Marcin Będkowski, Anna Idzikowska oraz Ewa Całka, Dorota Kacprowicz, Iwona Waliszewska – Bulik.

Uczestnicy zaprezentowali utwory Norwida w profesjonalny sposób, co sprawiło, iż komisje konkursowe miały naprawdę ciężkie zadanie. Po występach uczniowie brali udział w warsztatach aktorskich i interpretacyjnych prowadzonych przez członków komisji. Najważniejszą częścią tego dnia było jednak ogłoszenie listy laureatów. Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce, by usłyszeć, kto otrzyma zaproszenie na finał XII Konkursu Poetyckiego ,,Cyprian Kamil Norwid Poeta Naszej Ziemi”. Listę laureatów odczytali przewodniczący poszczególnych komisji konkursowych, gratulując wszystkim uczestnikom profesjonalizmu i zachęcając do dalszej aktywności twórczej.

Wręczenie nagród odbyło się 16 maja podczas finału XII Konkursu Poetyckiego Cyprian Norwid Poeta Naszej Ziemi. Uroczystość, zgodnie z tradycją, rozpoczęła się złożeniem kwiatów w Kościele Parafialnym w Dąbrówce, pod tablicą upamiętniającą chrzest Poety oraz na symbolicznym grobie Matki Norwida – Ludwiki Norwid ze Ździeborskich. W ceremonii udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych, laureaci konkursu wraz z opiekunami, którzy w asyście sztandaru Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce zebrali się, by uczcić pamięć poety Ziemi Dąbróweckiej.

O godzinie 11.00. zgromadzono się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, by usłyszeć występy laureatów, a ci ostatni, oczywiście, odebrać zasłużone nagrody.

W tym roku komisja konkursowa oceniająca teatr jednego aktora uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich przyznała również nagrodę specjalną - statuetkę przedstawiającą postać kroczącego, zamyślonego Norwida, którą otrzymała Patrycja Pióro z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach.

Po występach laureatów Starosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Uściński oraz Wice-dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Bożena Żelazowska podziękowali występującym za znakomite przygotowanie występów artystycznych oraz gratulowali talentu, który rozwija się od najmłodszych lat. Uroczystościom towarzyszył koncert rodzeństwa Anny Przybysz - tegorocznej dyplomantki klasy organów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. nr 2 im. F. Chopina w Warszawie oraz Wojciecha Przybysza - ucznia Instytutu Muzycznego "Fundacja Bednarska" w klasie perkusji i gitary jazzowej.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim laureatom serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie swoich występów. Cieszymy się, że rokrocznie nasz konkurs cieszy się tak dużym uznaniem, co sprawia, że twórczość norwidowska, choć trudna, lecz jak aktualna i ponadczasowa jest wciąż na nowo poznawana.

Wśród laureatów XII edycji konkursu znaleźli się:


Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. 0 – III

KATAEGORIA KONKURSU: RECYTACJA


I miejsce - Weronika Lao kl. I - Zespół Szkół im. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie
II miejsce - Katarzyna Suchocka, kl. III - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jadowie, GOK Jadów
III miejsce - Mateusz Wojakowski kl. III - Zespół Szkół im. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie
III miejsce - Aleksander Jaros, kl. II - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce

KATAEGORIA KONKURSU: TEATR JEDNEGO AKTORA

Wyróżnienie - Dominika Uścińska, kl. II - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach

KATAEGORIA KONKURSU: POEZJA ŚPIEWANA

I miejsce - Maria Kaim, kl. I - Szkoła Podstawowa w Zabrańcu

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych, kl. IV-VI

KATAEGORIA KONKURSU: RECYTACJA

I miejsce - Małgorzata Fronczyk, kl. V - Szkoła Podstawowa nr 7 w Wołominie
II miejsce – Sebastian Plasota, kl. IV - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce
II miejsce - Piotr Kram, kl. VI - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie
III miejsce - Kuba Danaj, kl. VI - Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach
III miejsce - Maria Kapaon, kl. VI - Szkoła Podstawowa w Strachówce
Wyróżnienie - Paweł Strupiechowski, kl. VI - Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach
Wyróżnienie - Julia Denarska, kl. VI - Zespół Szkolno- Gimnazjalny w Zakręcie
Wyróżnienie - Katarzyna Stolarska, kl. VI - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Urlach, GOK Jadów

KATAEGORIA KONKURSU: TEATR JEDNEGO AKTORA


Wyróżnienie - Kamila Borczyńska, kl. V - Zespół Szkół w Jasienicy gm. Tłuszcz

KATAEGORIA KONKURSU: POEZJA ŚPIEWANA


I miejsce – Anna Banaszek, kl. V - Zespół Szkół w Jasienicy
II miejsce – Anna Miłachowska, kl. VI - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce
II miejsce - Weronika Sasin, kl. V - Zespół Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie
III miejsce - Paulina Matusiak, kl. V i Michał Jachacy, kl. V - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Kruszu
Wyróżnienie - Natalia Juszyńska- Nycz, kl. VI i Nina Juszyńska- Nycz, kl. IV - Zespół Szkół w Jasienicy
Wyróżnienie - Nina Chodaczek, kl. IV - Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce

Kategoria wiekowa: uczniowie gimnazjów

KATAEGORIA KONKURSU: RECYTACJA


I miejsce - Adrianna Ostrowska, kl. III, - Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie, GOK Jadów
II miejsce - Aneta Jezierska kl. II - Gimnazjum Miejskie im. St. Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce
II miejsce - Paulina Kalinowska, kl. II - Publiczne Gimnazjum w Łochowie
II miejsce - Agnieszka Chabera, kl. III - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach
II miejsce - Ewelina Chądzyńska, kl. III - Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce
III miejsce - Adrianna Król, kl. II - Publiczne Gimnazjum w Łochowie pow. węgrowski
III miejsce - Aleksandra Tuszyńska, kl. I - Publiczne Gimnazjum w Łochowie
Wyróżnienie - Justyna Kowalczyk, kl. II - Zespół Szkół nr 5/ Sportowe Gimnazjum nr 5 w Wołominie
Wyróżnienie - Dominika Sulich, kl. I - Zespół Szkolno- Gimnazjalny w Zakręcie


KATAEGORIA KONKURSU: TEATR JEDNEGO AKTORA


I miejsce - Patrycja Pióro, kl. III - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach
II miejsce - Wiktoria Jaszczuk, kl. III - Zespół Szkół nr 5, Sportowe Gimnazjum nr 5 w Wołominie
III miejsce - Hubert Koc kl. I – Zespół Szkół w Słupnie
Wyróżnienie - Sylwia Laskowska, kl. II - Publiczne Gimnazjum im. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Poświętnem


KATAEGORIA KONKURSU: POEZJA ŚPIEWANA


I miejsce - Marta Dąbrowska, kl. I - Publiczne Gimnazjum im. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Poświętnem
II miejsce - Anna Kwilińska, kl. II - Zespół Szkół nr 5 Sportowe Gimnazjum nr 5 w Wołominie
II miejsce - Anna Pszczółkowska, kl. II - Publiczne Gimnazjum im. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Poświętnem
III miejsce - Urszula Sarna, kl. III i Julia Jóźwik, kl. III - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach
III miejsce - Magdalena Ebert i Kacper Janaszek (gitara) - Gimnazjum Miejskie im. St. Kardynała Wyszyńskiego w Zielonce
Wyróżnienie - Klaudia Jóźwiak, kl. III - Zespół Szkół w Czarnej
Wyróżnienie - Karol Bąk, kl. III i Piotr Dębek, kl. III (akompaniament)
Wyróżnienie – Daria Kaczmarczyk, kl. I - Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce
Wyróżnienie - Anna Bala, Emilia Mazurkiewicz, Jakub Mazurkiewicz, Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół średnich

KATAEGORIA KONKURSU: RECYTACJA



I miejsce - Justyna Jasińska, kl. II - LO w Łochowie
II miejsce - Bartosz Marcjaniak kl. II - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach
III miejsce - Kamil Jóźwik, kl. II - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach
Wyróżnienie - Przemysław Hnatowski, kl. II - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach

KATAEGORIA KONKURSU: TEATR JEDNEGO AKTORA

I miejsce - Anna Wiśniewska - Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach

KATAEGORIA KONKURSU: POEZJA ŚPIEWANA

I miejsce - Jarosław Gołoś i Emilia Śliwoska - L.O. im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie

NAGRODA SPECJALNA - statuetka Cypriana Norwida – Patrycja Pióro, za wybitna interpretację utworu Norwida „Wspomnienie wioski”

Gratulujemy!!!






Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31