Smaller Default Larger

- To była najlepsza impreza na jakiejkolwiek byłem – stwierdził 10-letni Michał, prezentując na dłoni łuski po pociskach, które udało mu się odnaleźć po zakończeniu rekonstrukcji potyczki Huzarów Śmierci z bolszewikami.
Kuligów 9 września był pewnie jedną z najlepiej strzeżonych miejscowości w Polsce. Ponieważ w dyjonie Huzarów Śmierci w 1920 roku walczyli m.in. funkcjonariusze policji państwowej rocznica potyczki w Kuligowie jest obchodzona jako święto funkcjonariuszy. Nad Bug zjechali więc policjanci z Biura Operacji Antyterrorystycznych, patrole konne funkcjonariuszy, przedstawiciele Komendy Głównej Policji oraz Biura Historii i Tradycji Policji. Honorowy patronat nad impreza objął Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Główne obchody 73. rocznicy zrzutu cichociemnych, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, zgromadziły w kołakowskim lesie rzesze mieszkańców i gości. Mimo że impreza trwała do późna w nocy jej uczestnicy i goście wytrwali do końca śpiewając przy ognisku patriotyczne pieśni, na zakończenie podziwiając pokaz laserowy.

Nocny bieg terenowo - przełajowy w kołakowskim lesie na stałe wpisał się w kalendarz obchodów rocznicy zrzutu cichociemnych na placówkę odbiorczą Imbryk w gminie Dąbrówka. Impreza gromadzi dzieci, młodzież i dorosłych. W tym roku wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, specjalnie zaprojektowany na tę okazję.

5 marca w Kościele Miłosierdzia Bożego w Józefowie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządu Gmina Dąbrówka, uczniowie z pobliskich szkół oraz mieszkańcy. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się pod Pomnik Chwały Oręża Polskiego w Kołakowie gdzie przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty.

 

 

 

7 stycznia 2017 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki zorganizowało V Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasza gminą na przeglądzie reprezentowało KGW „Dąbrowianki” i KGW w Chruścielach.

Czytaj więcej..

W mroźne, niedzielne popołudnie, 6 stycznia w GCK odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpili w nim utalentowani mieszkańcy gminy Dąbrówka. Zdolni wokaliści i instrumentaliści przepięknie wykonali dobrze wszystkim znane polskie kolędy i oryginalne pastorałki. Koordynatorem koncertu była Izabela Lewandowska, instruktor wokalny w GCK, która przygotowała młodzież do tego wydarzenia.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31