Smaller Default Larger

11 listopada to data niezwykle ważna w kalendarzu każdego Polaka. Tego roku świętowaliśmy odzyskanie Niepodległości przez Polskę po raz 97. Tradycyjnie w dąbróweckim kościele odbyła się Msza Św. w intencji bohaterów walczących w obronie Ojczyzny. Po Mszy miał miejsce poruszający koncert pieśni patriotycznych „Moja Ojczyzna” w wykonaniu zespołu złożonego z uczniów i absolwentów Prywatnej Szkoły Muzycznej 1 stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.


Pamięć Cypriana Kamila Norwida, wybitnego poety ochrzczonego w dąbróweckim kościele, uczcili 25 września przedstawiciele władz samorządowych oraz placówek kulturalno – oświatowych z okazji 194 rocznicy urodzin i chrztu Artysty.

29 sierpnia w Kuligowie, w ramach obchodów 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. odbyła się impreza plenerowa „ Ułani nad Bugiem” pod honorowym patronatem Starosty Wołomińskiego. Organizatorem była Gmina Dąbrówka, współorganizatorem Powiat Wołomiński, partnerem Stowarzyszenie Miłośników Miasta Radzymin i Bitwy Warszawskiej 1920 r. Patronat medialny objął Kurier W oraz Życie Powiatu na Mazowszu.

W minioną Niedzielę w Dąbrówce odbyły się obchody 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody tradycyjnie rozpoczęły się przemarszem Jednostek OSP oraz szkolnych pocztów sztandarowych do Kościoła p.w. Krzyża Świętego w Dąbrówce. Po wspólnej modlitwie w intencji Ojczyny, głos zabrał Wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski. „Ojczyzna? Wielkie słowo.

19 kwietnia obchodziliśmy 71 rocznicę zrzutu żołnierzy Cichociemnych na placówkę odbiorczą "Imbryk" pod Kołakowem. Uroczystość upamiętniająca to wydarzenie rozpoczęła się Mszą Świętą, która odbyła się w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Józefowie. Odprawiona została w intencji walczących i poległych w obronie Ojczyzny. Mszę uświetnił występ Polonijnego Chóru „ Cantus Cordis” z Białorusi. Powstał on w 2004 roku z inicjatywy Janiny Chwalko, która pełni funkcję kierownika artystycznego i dyrygenta chóru.

1 marca w Kościele Miłosierdzia Bożego w Józefowie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządu Gmina Dąbrówka, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych, uczniowie z pobliskich szkół oraz mieszkańcy. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się pod Pomnik Chwały Oręża Polskiego.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31