Smaller Default Larger

11 listopada 2014. Jesienne, wtorkowe południe. Za oknami powiewały flagi biało-czerwone, w odbiornikach radiowych słychać było pierwsze takty pieśni żołnierskich, a w telewizji wzmianki o przygotowaniach do marszu niepodległości.

1 października obchodziliśmy 193. rocznicę urodzin i chrztu Cypriana Norwida. Z tej okazji  Poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce razem Wójtem Gminy, dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz dyrektorem w/w szkoły uczcili pamięć o Norwidzie. W parafialnym kościele odmówiono modlitwę oraz złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą chrzest poety. Następnie wszyscy udali się na cmentarz, aby pomodlić się przy symbolicznym grobie jego matki.

 

 

 

 

 

Uroczystości związane z 70. rocznicą zrzutu żołnierzy Cichociemnych na placówkę odbiorczą „Imbryk” pod Kołakowem przyciągnęły dużą rzeszę ludzi. Licznie przybyli zaproszeni goście, młodzież, rodziny walczących żołnierzy Armii Krajowej z terenu Gminy Dąbrówka, a także mieszkańcy.

Obchody rozpoczęły się już o godz. 10.30 w Józefowie. Tam zebrały się drużyny ze szkół z terenu powiatu wołomińskiego, które wzięły udział w grze terenowej „Żołnierze niezłomni. Kołaków 1944. Pamiętamy”. Na uczestników plenerowej rozgrywki czekały testy sprawnościowe i wiedzowe. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania 3 km trasę, a gimnazjów aż 7 km!

Łzy, śmiech, złość i spokój… emocje…
 Dąbróweccy parafianie byli świadkami niezliczonej liczby koncertów. Ten był jednak inny. Wyjątkowy. Wyjątkowy, bo dotyczył niezwykłego człowieka jakim był bez wątpienia błogosławiony Jan Paweł II. Program upamiętniający jego zasłużoną postać, połączony był z projekcją multimedialną oraz utworami śpiewanymi na żywo, przeplatanymi nagraniami wypowiedzi i homilii Ojca Świętego. O nietuzinkowości koncertu świadczyła również data. Odbył się przed dzień kanonizacji zmarłego Papieża Polaka.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31