Smaller Default Larger
W niedzielę 14 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyły się kulinarno - handmade’owe warsztaty przedświąteczne. W miłej atmosferze mali oraz duzi mieszkańcy naszej gminy mieli okazję pomalować bombki, figurki gipsowe, zrobić własną kartkę świąteczną oraz stroik na wigilijny stół. W ramach warsztatów uczestnicy ozdabiali również pierniki.

Jak co roku, w grudniu, w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce świętujemy dzień, jakże ważny dla każdego dziecka. Mikołajki. Z czym one się kojarzą? Oczywiście ze Świętym Mikołajem i…… prezentami! Któż nie lubi otrzymywać prezentów a jeszcze na dodatek jeżeli wręcza je sam Św. Mikołaj! Tego dnia wszyscy spotkaliśmy się w sali widowiskowej. Najmłodszych oraz tych trochę starszych powitała Anna Maniecka - dyrektor GCK Dąbrówce, która przedstawiła Radosława Korzeniewskiego – nowo wybranego Wójta Gminy Dąbrówka.

Zwieńczeniem akcji letniej była wycieczka do Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczące w niej dzieci miały okazję praktykować różne doświadczenia oraz poznać ciekawostki dotyczące fizyki i ludzkiego organizmu. Eksponatów było bardzo dużo, ale to nie zniechęcało dzieci. Wręcz przeciwnie! Każdy był żądny nowych informacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami spędzili pierwsze tygodnie wakacji. Mamy nadzieję, że udało nam się wprowadzić letni klimat w Wasz czas urlopowy :-) Idźcie za ciosem, korzystajcie z lata i spędźcie czas aktywnie! Kolejna akcja letnia za rok ;-)

 

 

W czwartkowy poranek wyruszyliśmy pieszo z Dąbrówki do Kowalichy. Było ciężko, ale daliśmy radę! Drogę urozmaicało zbieranie słów potrzebnych do napisania książek. Grupy musiały stworzyć 3 rodzaje opowieści: horror, baśń i science-fiction. Do pomocy miały wszystko co znalazły po drodze i to, co było przygotowane w Leśniczówce. Po wykonaniu zadania, każdy zjadł kanapki. Prezentacja bestsellerów 2014 roku odbyła się na świeżym powietrzu. Historie były wymyślne i ciekawe, a nagrodami dla uczestników były lody z owocami ;)

 

 

Akcja letnia trwa, a z nią pogoda i dobry nastrój. We wtorkowe popołudnie udaliśmy się do parku linowego w Warszawie. Dzieci miały do dyspozycji dwie trasy ze stopniami trudności. Oczywiście każdy dał sobie radę i przeszedł wyznaczony tor. Było sporo adrenaliny, ale (co ważne) jeszcze więcej zabawy. Na zakończenie usiedliśmy wspólnie przy ognisku i piekliśmy kiełbaski.

 

 

 

7 lipca do Dąbrówki zawitał Ricky Lion, a wraz z nim muzyczne, afrykańskie inspiracje. Prawdziwy etno klimat stworzyły bębenki i bębny, na których dzieci wygrywały przeróżne rytmy. Uczestnicy warsztatów zostali ubrani w hawajskie sukieneczki ze słomy oraz kolorowe chusty. Wszyscy śpiewali i tańczyli w rytm afrykańskich melodii.

 

 

 

Pierwszy piątek lipca był dniem dla wyobraźni. Dzieci, które zebrały się na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce otrzymały kartki dużego formatu, farby i kilka podpowiedzi co do technik malowania. Techniki te zmieniły się trochę podczas praktyki. Dzieci do przeniesienia swojej wizji na papier używały wszystkich możliwych środków. Dzięki temu zabawa była lepsza ;)

 

 

 

W wakacje trzeba odpocząć. Najlepiej w słoneczny dzień nad wodą. Słońce było, woda też- a wszystko to z punktu widzenia pasażerów statku Albatros. W rejs po Zalewie Zegrzyńskim wyruszono z molo w Serocku. Piękne krajobrazy, uspakajająca muzyka i pyszne kiełbaski z grilla wprowadziły iście wakacyjny klimat. Po cumowaniu krótki spacer po miejscowej starówce, pyszne lody i („śpiewająca”) droga powrotna do Dąbrówki ;)

Meteorolodzy zapowiadali deszczowy 1 lipca. Nie przewidzieli jednak zmian wynikających z akcji letniej- bo jak dzieci się bawią to nie może padać!!
Punktualnie o 9.30 wyszło słońce- umyślnie żeby zachęcić dzieci do wspólnej przejażdżki. Miejscem docelowym był Skansen w Kuligowie. Tam dzieci zwiedzały, lepiły z gliny i malowały gliniane kubki. Niespodzianką dla wytrwałych rowerzystów były pyszne placki przygotowane przez Towarzystwo Gospodyń Wiejskich „Nadbużanki”  z Kuligowa. Kolejna wycieczka wkrótce ;)

Ostatniego dnia czerwca (który był zarazem pierwszym dniem akcji letniej), w GCK pojawiła się ciekawa postać- postać naukowca. Nie był to jednak pospolity uczony z kartą wzorów trzymaną na wysokości oczu. Był to młody, ciekawy człowiek, który zachowywał się tak, jakby dopiero co wymyślił nowe połączenia chemiczne.  Dzieci chętnie brały udział w ciekawych doświadczeniach, a niektóre z nich wykonywały całkiem same.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31