Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


      Debiutujący aktorzy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach aktorskich prowadzonych przez  członków jury, którzy udzielali porad dotyczących analizy i interpretacji tekstu, doboru repertuaru, ogólnego wyrazu artystycznego, dykcji itp. Następnie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody za udział w konkursie.
Finał Konkursu i wręczenie nagród laureatom odbył się 23 maja w 131 rocznicę śmierci Artysty.  Jak co roku, uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów w Kościele Parafialnym w Dąbrówce, pod tablicą upamiętniającą chrzest Poety oraz na cmentarzu parafialnym, na symbolicznym grobie Matki Norwida. W ceremonii wzięli udział: Zenon Zadrożny - zastępca Wójta Gminy Dąbrówka, Stanisław Wójcik – dyrektor Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce wraz z Pocztem Sztandarowym Szkoły oraz delegacją uczniów, Ks. Jerzy Mackiewicz – Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Dąbrówce, laureaci konkursu wraz z opiekunami.  Następnie wszyscy zgromadzili się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury. Nagrody laureatom wręczyli: Dariusz Kokoszka – wójt Gminy Jadów, Włodzimierz Fydryszek – Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Tłuszcz, Zenon Zadrożny, Maria Wilkowska – Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Rady Gminy Dabrówka oraz Halina Filemonowicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie i Robert Smoderek – Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.
NAGRODĘ SPECJALNĄ za wybitną interpretację utworu Norwida otrzymał zespół w składzie: Franciszek Penconek, Marcelina Welenc, Anna Banaszek z  Miejskiego Gimnazjum  im. Stefana Wyszyńskiego w Zielonce. Zarówno zdobywcy statuetki Norwida, jak i laureaci pierwszych miejsc poszczególnych kategorii mieli możliwość ponownego zaprezentowania  utworów Norwida, przed zgromadzona publicznością.

Laureaci  XIV Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi:

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych, recytacja kl. I-III

  • I miejsce: Natalia Dziąg, Publiczna Szkoła Podstawowa w Szewnicy
  • I miejsce: Anna Stolarska, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Urlach
  • II miejsce: Sylwia Kurek, Szkoła Podstawowa w Wólce Dąbrowickiej
  • II miejsce: Michał Siuchta, Publiczna szkoła Podstawowa w Jadowie
  • II miejsce: Mateusz Konikowski, Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dąbrówce
  • III miejsce: Maja Malinowska, Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dąbrówce
  • III miejsce: Maja Skrodzka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonce
  • Wyróżnienie: Wiktoria Werstak, Zespół Szkół nr 2 w Wołominie,
  • Wyróżnienie: Igor Rosłon, Szkoła Podstawowa w Wólce Dąbrowickiej
  • Wyróżnienie: Karolina Piotrowska, Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
  • Wyróżnienie: Karolina Wronka, Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
  • Wyróżnienie: Krzysztof Bereda, Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
  • Wyróżnienie: Zofia Gajewska, Miejski Ośrodek Kury w Ząbkach
  • Wyróżnienie: Szymon Baczewski, Szkoła Podstawowa w Radzyminie

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych, recytacja kl. IV-VI

  • I miejsce: Lidia Soszyńska, MOK Ząbki
  • II miejsce: Daria Rzepka, Szkoła Podstawowa im. T, Kościuszki w Wieliszewie
  • II miejsce: Aleksandra Borowska, Zespół Szkół w Postoliskach,
  • III miejsce: Dominika Jaczewska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce,
  • Wyróżnienie: Zuzanna Szydlik, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu,
  • Wyróżnienie: Julia Opłotna, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu,
  • Wyróżnienie: Patrycja Tryc,  Publiczna Szkoła Podstawowa w Szewnicy
  • Wyróżnienie: Martyna Jakubowska, Zespół Szkół w Słupnie

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych, teatr jednego aktora, kl. IV-VI

  • Wyróżnienie: Milena Małachowska, Szkoła Podstawowa w Międzylesiu
  • Wyróżnienie: Julia Kosierkiewicz, MOK Ząbki

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych, poezja śpiewana, kl. I-III

  • I miejsce: Zofia Kulbicka, Wiktoria Chmielewska, Zespół Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie,

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych, poezja śpiewana, kl. IV-VI

  • I miejsce: Nina Chodaczek, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 48 Aktywności Twórczej w Zielonce,
  • I miejsce: Zofia Wiśniewska, Katarzyna Majewska (gitara), MOK Ząbki
  • II miejsce: Kinga Salwin, Weronika Sawera, Katarzyna Stolarska, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Urlach
  • II miejsce: Alicja Żak, Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
  • III  miejsce: Marlena Bujniak, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu,
  • Wyróżnienie: Karolina Wojcieszkiewicz, Zespół Szkół im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie; szkoła Podstawowa  nr 2  w Radzyminie
  • Wyróżnienie: Lena Grobel, Joanna Mieszkowska, Amelia Strupiechowska - Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach

Kategoria wiekowa: uczniowie gimnazjów, recytacja

  • I miejsce: Karolina Bandolet , Sportowe Gimnazjum nr 5 w Wołominie
  • I miejsce: Aleksandra Tuszyńska,  Publiczne Gimnazjum w Łochowie
  • II miejsce: Emilia Guzowska; MOK Ząbki
  • II miejsce: Adrianna Maliszewska, Zespół Szkół w Słupnie
  • III miejsce: Maria Kapaon, Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
  • III miejsce: Jakub Sitkiewicz, MOK Ząbki
  • Wyróżnienie: Maria Styś, Publiczne Gimnazjum w Łochowie
  • Wyróżnienie; Martyna Lubiak, Gimnazjum im. A. Zamoyskiego w Jadowie

Kategoria wiekowa: uczniowie gimnazjów, teatr jednego aktora

  • II miejsce: Katarzyna Wysocka Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
  • II miejsce: Patryk Jóźwik, MOK Ząbki
  • Kategoria wiekowa: uczniowie gimnazjów, poezja śpiewana
  • I miejsce: Franek Penconek, Marcelina Welenc, Anna Banaszek Miejskie Gimnazjum im. Stefana Wyszyńskiego w Zielonce,
  • II miejsce: Daria Kaczmarczyk, Wojciech Paź - Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce
  • II miejsce: Marta Dąbrowska, Cezary Kubuj, Aleksandra Pieńczuk,  Kamil Perzanowski Publiczne Gimnazjum im. PLM „Warszawa” w Poświętnem
  • III miejsce: Julia Krasnodębska, Zespół Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie,
  • III miejsce: Marzena Czanecka, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu,
  • III miejsce: Aleksandra Sawera, Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie
  • Wyróżnienie: Ewelina Cudna, Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce
  • Wyróżnienie: Anna Skarpetowska, Martyna Gawrych,  Publiczne Gimnazjum w Łochowie

Kategoria wiekowa: szkoły średnie, recytacja

  • I miejsce: Aleksandra Dołowy, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie
  • II miejsce: Adrianna Król, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie
  • III miejsce: Jakub Kulesza, Zespół Szkół Terenów Zieleni w Radzyminie

Kategoria wiekowa: szkoły średnie, teatr jednego aktora

  • I miejsce: Rafał Krajewski, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie
  • Wyróżnienie: Patrycja Pióro, MOK Ząbki

Kategoria wiekowa: szkoły średnie, poezja śpiewana

  • I miejsce:  Urszula Sarna, Katarzyna Majewska- gitara, MOK Ząbki
  • II miejsce: Aleksandra Kowalska, Damian Styś, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie
  • II miejsce: Kinga Głowacka, Piotr Dębek L.O.  im. C.K. Norwida w Radzyminie


Organizatorami konkursu są: Wójt Gminy Dąbrówka oraz Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce. Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Wołomiński.

01
01
02
02
03
03
04
04
05
05
06
06
07
07
08
08
09
09
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
16
16
17
17
18
18
19
19
20
20
21
21
22
22
23
23
24
24
25
25
26
26
27
27
28
28
29
29
30
30
31
31
32
32
33
33
34
34
35
35
36
36
37
37
38
38
39
39
40
40
41
41
42
42
43
43
44
44
45
45
46
46
47
47
48
48
49
49
50
50
51
51
52
52
53
53
54
54
55
55
56
56
57
57
58
58
59
59
60
60
61
61
62
62
63
63
64
64
65
65
66
66
67
67

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31