Smaller Default Larger

Dawno, dawno temu…..

Wiedzą o tym i starzy i młodzi, że miś to postać nietuzinkowa - ukochana przytulanka wszystkich dzieci. Kto najlepiej jak nie miś przeżywa z nami radość, smutek i wszelkie rozterki losu?

W związku z tym, że 25 listopada jest  Dniem Pluszowego Misia, nie mogliśmy postąpić inaczej i postanowiliśmy uczcić tę wspaniałą postać i przybliżyć najmłodszym jej historię.

11 listopada odbyło się wiele uroczystości patriotycznych. Wśród nich Finał Konkursu Literackiego „Liryki o Niepodległej” na szczeblu powiatowym. Weronika Grywińska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Józefowie otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy! 

 

Czytaj więcej ...

 

 

 

W październiku zorganizowaliśmy konkurs, który miał zainteresować dzieci i młodzież muzyką cenionych artystów, pomóc w rozwijaniu umiejętności wokalnych, a także zintegrować podczas tworzenia wspólnego show.

Zasady konkursy były proste. Każdy uczestnik lub zespół musiał się wcielić w wybranego artystę i zaśpiewać piosenkę z jego repertuaru przed publicznością, podczas gali finałowej.

31 października odbyły się gminne eliminacje XV Powiatowego Konkursu Literackiego „Liryki o Niepodległej”. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-III gimnazjów.

24 października w Ząbkach odbył się finał konkursu poetyckiego "Spotkania z twórczością ks. Jana Twardowskiego". Wśród uczestników wyróżnienie
w kat. I. - klasy I-III otrzymała Natalia Stańczak z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowate. Gratulujemy!

17 października odbyły się gminne eliminacje VI Konkursu Recytatorskiego „ Spotkanie z twórczością ks. Jana Twardowskiego” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach. W kategorii recytacja oraz poezja śpiewana zaprezentowali się uczniowie klas O-III, i IV-VI szkoły podstawowej

W myśl zasady „ w zdrowym ciele zdrowy duch”  12 października w Dąbrówce odbył się I Przełajowy „ BIEG PO ZDROWIE”  pod patronatem Wójta Gminy Dąbrówka.
Celem było zachęcenie mieszkańców do podjęcia aktywności fizycznej oraz najmłodszych do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny. W biegu uczestniczyło  ok. 150 osób. Wszyscy świetnie się do niego przygotowali. Niektórzy nawet pobiegli w przebraniu!

Na warszawskich bielanach odbyły się pierwsze mazowieckie zawody Okręgowego Związku Karate. Ponad 300 startujących skupiła Warszawska Olimpiada Dzieci i Młodzieży. Klub, którego członkami są dzieci z terenu naszej gminy reprezentowało 23 zawodników. Pierwsze miejsca na podium wywalczyli Mateusz Waś i Robert Podgórny.

Tegoroczny, XI  Plener Malarski „Wspomnienie miejsc dzieciństwa Cypriana Norwida” odbył się 11.06.2014r. Objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Starosty Wołomińskiego. Dzięki uprzejmości Starostwa w Wołominie mieliśmy możliwość zaproszenia zarówno młodzieży jak i opiekunów do malowniczego parku przy pałacu w Chrzęsnem. Pogoda była piękna, teren ogromny a nasi artyści zabrali się do swojej pracy.

Finał XIII Turnieju Wiedzy Turystyczno Ekologicznej o obszarze Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego już za nami. Godziny przygotowań nie poszły na marne- drużyna z Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Dąbrówce zajęła drugie miejsce :-) a mogło być jeszcze lepiej! Byliśmy o włos od wygranej, niestety ze względu na nagłą zmianę systemu oceniania przyznano punkty również  innym drużynom.
Podczas Turnieju dzieci miały okazję do dobrej zabawy, nauki a także nabycia nowych, kształcących doświadczeń.
Gratulujemy naszym laureatom! :-)

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31