Smaller Default Larger
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jej mottem były słowa zaczerpnięte z wiersza pt. "Modlitwa": „Przez wszystko do mnie przemawiałeś – PanieĄ”. Organizatorami obchodów rocznicowych byli: Wójt Gminy Dąbrówka, Gminne Centrum Kultury oraz Dąbróweckie Stowarzyszenie „Ścieżkami Norwida”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Tadeusz Wiśniewski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Grzegorz Dudzik – wicestarosta Powiatu, Zbigniew Piotrowski – burmistrz Miasta i Gminy Radzymin, Romuald Zacharski – wiceburmistrz Miasta i Gminy Tłuszcz, Kazimierz Rakowski – wójt Gminy Klembów, Romuald Kalinowski – przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu, Kultury i Pamięci Narodowej , Ks. Stanisław Kuć – dziekan Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, Ks. Stanisław Czajka – proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Dąbrówce. Obecni byli również dyrektorzy ośrodków kultury z całego Powiatu Wołomińskiego, przyjaciele Norwida reprezentujący różne instytucje i gminy, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oświatowych, radni i sołtysi na czele z przewodniczącym Rady Gminy - Mirosławem Żuławskim, członkowie Dąbróweckiego Stowarzyszenia Ścieżkami Norwida oraz licznie zgromadzone dzieci i młodzież.

Uroczystość rozpoczęła już tradycyjnie Msza Św. w intencji rodziny Norwidów i Zdzieborskich. Następnie zaproszeni goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą chrzest Artysty oraz na płycie nagrobnej Jego Matki na cmentarzu parafialnym w Dąbrówce.

Kolejnym punktem programu był prezentacja wybranych utworów Cypriana Kamila Norwida przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Dąbrówce. W krótkim programie artystycznym młodzi artyści zaprezentowali gościom zebranym w sali widowiskowej Urzędu Gminy wokalne interpretacje wierszy Poety, recytacje, jak również utwory zrealizowane w konwencji teatru jednego aktora.

Ostatnim punktem uroczystości, gorąco jednak przez wszystkich oczekiwanym, było wystąpienie wybitnego polskiego aktora, autora książki „Lekcja czytania. Norwid” (i innych pozycji poświęconych znanym polskim poetom) – Wojciecha Siemiona. Świetny kontakt ze słuchaczami i niezwykle barwny język sprawiły, że jego wykładu o sprawach niełatwych (język poezji Norwida) słuchało się z prawdziwą przyjemnością i długo nie milkły oklaski po jego zakończeniu.

Dorota Rurarz, Anna Karłowicz, Iwona Bulik

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31