Smaller Default Larger

7 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyła się projekcja filmu „ Świadectwo”. Film oparty na książce będącej świadectwem kardynała Stanisława Dziwisza, który był najbliższą osobą Jana Pawła II przez blisko 40 lat. Przedstawia życie Ojca Świętego od strony jaką znał Kardynał Dziwisz za pomocą niepublikowanych dotąd materiałów archiwalnych i pewnych momentów życia. W sali widowiskowej w Dąbrówce film obejrzało 230 osób.

Dnia 20.11.2008 roku w Dąbrówce odbyła się uroczystość zakończenia inwestycji, remontów i zakupów, które były współfinansowane przez instytucje zewnętrzne.

ImageW tym roku 90 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodziliśmy równie uroczyście jak w latach poprzednich. Uroczystość 11 listopada rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele parafialnym w Dąbrówce. Eucharystia została odprawiona w intencji Ojczyzny i walczących w Jej obronie.   Po Mszy uczestnicy obchodów wspólnym korowodem prowadzonym przez Poczty Sztandarowe szkół i jednostek OSP udali się na cmentarz parafialny, gdzie oddano hołd żołnierzom z 1939 roku. Złożono również kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Następnie pochód udał się do sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce.

 

    Każdy jubileusz jest piękny i niesamowity, dlatego też trzeba go świętować z należytym szacunkiem i radością.  Tak więc w przypadku jubileuszu 50-lecia istnienia Filii Bibliotecznej w Józefowie nie mogło być inaczej. 10 października w Zespole Szkół w Józefowie miała miejsce uroczystość upamiętniająca to ważne wydarzenie.

„Konstytucja 3 Maja pozostaje dziełem wielkim, uwieńczeniem naszej narodowej myśli, myśli polskiego Oświecenia”

Lech Kaczyński

 Prezydent RP

13 kwietnia byliśmy uczestnikami uroczystości upamiętniającej 64 rocznicę zrzutów przez żołnierzy cichociemnych na placówkę odbiorczą "Imbryk" pod Kołakowem.

Cichociemni- kim byli? Jaką rolę odegrali w tragicznych losach narodu polskiego podczas II wojny światowej? Pomimo upływu lat, postawa cichociemnych budzi powszechny podziwi szacunek

2 kwietnia obchodziliśmy trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II.
Z tej okazji została odprawiona Msza Święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31