Smaller Default Larger
Image
Występ laureatki konkursu - Weroniki Getki

Wszyscy wiemy jak ważna jest pamięć o wybitnych poetach i ich twórczości. Trudno jednak w dzisiejszym świecie zatrzymać się na chwilę i wspomnieć kogoś kto żył, mieszkał i tworzył na terenie wielu miejscowości.

 

Image
Jednostki OSP

           2 sierpnia odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Chajętach. Obchody rozpoczęła zbiórka jednostek straży pożarnej zaproszonych z całego powiatu oraz uderzenie w historyczny gong. Poczet flagowy przy Hymnie Narodowym zawiesił na maszcie flagę państwową. Następnie Kapelan Mazowieckich Strażaków ks. Jerzy Sieńkowski w asyście proboszcza parafii Dąbrówka odprawił uroczystą Mszę Św. w intencji strażaków oraz tragicznie zmarłych podczas prac społecznych w 1949 r. Poświęcił także nowy sprzęt ufundowany ze środków samorządu województwa mazowieckiego i funduszy gminy Dąbrówka.

3 maja 2009 roku obchodziliśmy 218 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Święto Strażaków.  Z tej okazji w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny i Strażaków.

Image        17 kwietnia w gminie Dąbrówka miała miejsce uroczystość upamiętniająca 65 rocznicę zrzutów żołnierzy Cichociemnych na placówkę odbiorczą „ Imbryk” pod Kołakowem. Jak co roku odbyła się Msza Św. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Józefowie. Odprawiona została w intencji Cichociemnych, żołnierzy Armii Krajowej z placówki odbiorczej „ Imbryk” oraz wszystkich walczących w obronie Ojczyzny.

         2 kwietnia to niezwykły dzień, który już na zawsze pozostanie  w sercach wszystkich Polaków. Obchodziliśmy w nim czwartą  rocznicę śmierci Jana Pawła II. W Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce została odprawiona Msza Święta.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31