Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Cypriana Kamila Norwida, rodziny Norwidów i Zdzieborskich w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce. Celebrował ją proboszcz parafii- Ks. Jerzy Mackiewicz. Wspólnie w intencji Poety i jego rodziny modlili się – Wicestarosta Wołomiński - Konrad Rytel, Wójt Gminy Dąbrówka- Tadeusz Bulik, Zastępca Wójta - Zenon Zadróżny, przedstawiciele radnych i sołtysów, delegacja młodzieży z LO im. C. K. Norwida w Radzyminie, dyrektorzy delegacje młodzieży szkół z terenu gminy, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida oraz mieszkańcy.

Po mszy, Wicestarosta Wołomiński, Wójt Gminy Dąbrówka wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce, złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą chrzest poety. Następnie wszyscy udali się na cmentarz złożyć kwiaty na symbolicznej płycie nagrobnej matki Cypriana Kamila Norwida.

Kolejna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce. Rozpoczął ją recital w wykonaniu Piotra Kurpika i Adama Tkaczyka pt. „Tęskno mi Panie”. Panowie w wybranych utworach przedstawili tęsknotę Norwida nie tylko za ojczystym krajem, ale także za miłością, popularnością. Nikt z obecnych nie spodziewał się takiej interpretacji tekstów poety. Publiczność poznała inne oblicze Artysty, jako zwykłego człowieka z radościami, marzeniami i problemami życia codziennego, a nie jak przywykliśmy poetę nieszczęśliwego, zapomnianego. Dodatkowym akcentem był występ laureatek i uczestniczek gminnego etapu XII Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid Poeta Naszej Ziemi”.

Choć uroczystości rocznicowe organizowane są co roku, to za każdym razem wiążą się z inną atmosferą i emocjami. Jedno jest niezmienne- co roku na nowo uświadamiamy sobie jak wielkich ludzi wychowała ziemia dąbrówecka.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31