Jednym z naszych głównych działań, jest propagowanie wśród mieszkańców przynależności do regionu. Cenimy historię tej ziemi i ludzi którzy się tu wychowali. W swoich przedsięwzięciach zawsze próbujemy nawiązać do wydarzeń, ludzi i kultury „dąbróweckiej ziemi”. Zależy nam na tym, aby jak najwięcej z naszego dziedzictwa kulturowego nie zatarło się w tle ówczesnego pędu. To ważne, tym bardziej że mamy się czym chwalić i o czym pamiętać.
Mimo, że jesteśmy lokalnymi tradycjonalistami, lubimy wychodzić poza ramy oczekiwań. Nie tylko wychodzimy „w świat” z naszymi propozycjami, ale również czerpiemy wiedzę o innych regionach.
Z inicjatywą wymiany doświadczeń i poznania kultury innych państw wyszliśmy w 2006 roku. To był początek fantastycznej przygody o nazwie „Folklor w krainie Bugu”. Przez kolejno kilka lat naszą gminę odwiedzili niezwykli ludzie z innych krajów. Nie tylko występowali na naszej scenie, ale również opowiadali o swoich tradycjach i wspólnie z nami bawili się przy kolacji integracyjnej. Nasze Panie z Kół Gospodyń Wiejskich za każdym razem podbijały serca gości swoją przebojowością… i lokalnymi przyśpiewkami ;)
Dzięki uprzejmości dyrektora „Warsfolku” - międzynarodowego festiwalu folklorystycznego, gościliśmy już u siebie grupy folklorystyczne reprezentujące: Koreę, Ukrainę, Węgry, Mołdawię, Portugalię, Słowację, Francję, Estonię, Gruzję, Serbię, Rumunię, Białoruś. Wśród odwiedzających nie zabrakło również reprezentacji Polski. Na naszej dąbróweckiej scenie zaprezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca „ Wyszków”, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej im. Alicji Siwkiewicz "Chodowiacy", Zespół Ludowy "BezWianka" z Ostrowi Mazowieckiej, Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy" ze Stalowej Woli, Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” z Mielca, Zespół Tańca Ludowego „Kalina” z Wrocławia oraz Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” z Rzeszowa.
Festiwale folklorystyczne „Folklor w krainie Bugu” organizowane były z projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 i przy udziale finansowym Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.