Smaller Default Larger

Projekt zakłada powstanie murali i wystaw historycznych umieszczonych w przestrzeni publicznej gminy Dąbrówka oraz stworzenie questów.

W wyniku realizacji projektu na budynkach należących do mieszkańców powstaną murale nawiązujące do wydarzeń historycznych. Przy każdym z murali zostanie umieszczona tablica z opisem historii, do której nawiązuje. Tematyka murali to m.in. Bitwa Warszawska 1920 roku z podkreśleniem udziału Huzarów Śmierci, upamiętnienie udziału mieszkańców naszej gminy w walkach o wolność Ojczyzny np. działalność żołnierzy AK. Zakładamy także stworzenie nowoczesnych wystaw nawiązujących do ważnych wydarzeń historycznych, związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości. Umieścimy je na ogrodzeniach w różnych miejscowościach gminy Dąbrówka. Chcemy, żeby wystawy stworzone w przestrzeni publicznej zmotywowały ludzi do włączenia się w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. Równolegle do wystaw opracujemy i stworzymy dwa questy dotyczące wydarzeń historycznych związanych z naszą gminą. Planujemy opracowanie questu pieszego i rowerowego, w tym aplikacji mobilnych.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

nck

starostwo

 MKiN2

nck

pzz
Biblioteka Narodowa

LGRZZLOGO skansen 2012

logo-catl2
logo-karta

pr bibliotekfundacja-orange

Logo-SMC-03B
logoplaton

SELKARmerlin logo


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa