Smaller Default Larger

Dnia 29 listopada w sali GCK w Dąbrówce odbyła się „Impreza Andrzejkowa”.

Image
W świat magii, wróżb i przepowiedni wprowadzały elementy dekoracji

Jej termin został wybrany nieprzypadkowo w wigilię św. Andrzeja, gdyż według dawnych wierzeń ludowych jest to wieczór szczególnie korzystny dla wróżb. W tym okresie z zaświatów przybywają na ziemie duchy, możemy, więc za pośrednictwem wróżb zapytać je, co nas czeka w przyszłości.

Wspólnie z grupą uczennic z klasy III d Publicznego Gimnazjum w Dąbrówce przygotowaliśmy „salę wróżb i przepowiedni”.

Dekoracje: pająki, pajęczyny, nietoperze, znaki zodiaku… wprowadzały w nastrój tajemniczości.

Image
Cyganka prawdę ci powie...

Pierwsi uczestnicy zabawy pojawili się już przed godziną 18.00. Sala szybko się zapełniła. Większość gości od razu podążyła do pogrążonej w mroku sali. Powitały ich tam dwie wróżki, które przy pomocy drzewka szczęścia, mowy kwiatów odkrywały tajemnice przyszłości. Chętni mogli także dowiedzieć się jak będzie wyglądać ich przyszły mąż bądź, jaka będzie przyszła żona.

Dalej czekały czarownice z tajemniczym kołem podróży, wróżbą z kości, magicznymi liczbami. Dużym powodzeniem cieszyły się wróżby z kart. Cyganka wprawnie odkrywała przed swoimi gośćmi, co ich czeka w najbliższej przyszłości wykazując się przy tym niezwykłą fantazją. Jednak największe zainteresowanie wzbudzało tradycyjne „lanie wosku”, o czym świadczyły długie kolejki chętnych.

Image
Odrobina magii nie zaszkodzi

Chociaż dla większości uczestników wróżby były okazją do żartu, zabawy, byli i tacy, którzy twierdzili, że owe przepowiednie się sprawdzają.

W drugiej sali cały czas trwała dyskoteka, wszyscy chcieli w pełni wykorzystać ostatnią noc zabawy i szaleństwa.

Nasza impreza była nie tylko formą dobrej zabawy, ale również okazją do pomocy innym. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów zostały przekazane do Ośrodka Opieki Społecznej w Dąbrówce na świąteczne prezenty dla potrzebujących wsparcia mieszkańców naszej gminy.

Image
Największe zainteresowanie wzbudzała tradycyjna wróżba lanie wosku

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły nam w organizacji imprezy oraz czuwały nad prawidłowym jej przebiegiem.

Dziękuję uczennicom klasy III d Publicznego Gimnazjum w Dąbrówce oraz stażystom Urzędu Gminy. Słowa podziękowania chciałabym również skierować do Agencji Ochrony „REWAX”, Posterunku Policji w Dąbrówce oraz do p. Tomasza Rurarza i Ryszarda Weinara – członków Stowarzyszenia „UKS – Mazowsze” za pomoc w utrzymaniu porządku i zachowaniu bezpieczeństwa.

Kierownik Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce

 
Image
Lej się wosku, wpadaj w wodę, przeznaczonego pokaż urodę...
 
Image
Zabawa taneczna
 
Image
Organizatorzy też dobrze się bawili
 
Image
Pamiątkowe zdjęcie Gospodarzy Wieczoru

 

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

nck

starostwo

 MKiN2

nck

pzz
Biblioteka Narodowa

LGRZZLOGO skansen 2012

logo-catl2
logo-karta

pr bibliotekfundacja-orange

Logo-SMC-03B
logoplaton

SELKARmerlin logo


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa