W grudniu, jak co roku w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbyły się warsztaty przedświąteczne. W cudownej, magicznej atmosferze mali oraz duzi mieszkańcy naszej gminy mieli okazję skorzystać
z dobrodziejstw poszczególnych stanowisk 😊 I tak, wśród nich znalazło się stanowisko decoupage’u, własnoręcznie wykonywanych stroików bożonarodzeniowych, najmłodsi samodzielnie ozdabiali przepyszne pierniki a rodzice z dziećmi dzielnie posługiwali się igłami i nićmi tworząc magiczne skrzaty.
Kiedy jesteśmy w ciemności, wyostrzają się nasze zmysły. Wyobraźnia pobudza się, wchodzimy w inny świat, w którym możemy odciąć się od zgiełku, zrelaksować, wyciszyć umysł, doświadczyć muzyki w całkiem nowy sposób, możemy w pełni zanurzyć się w muzyce tu i teraz. Mogliśmy tego doświadczyć minionej niedzieli, gdy na scenie Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce gościliśmy wokalistkę z niezwykłym, mocnym głosem - z Justynę Sprawkę oraz gitarzystę, który zachwycił solówkami – Krzysztofa Jarego Jarosza.
16 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się XXII Powiatowy Konkurs Interpretacji Polskiej Twórczości „ Tradycja słowem opisana”. Na scenie GOK-u prezentowali się m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce oraz Szkoły Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach. Nasi uczestnicy brali udział w dwóch kategoriach konkursu: recytacja i piosenka. Repertuar obejmował tematy wiejskie ( m.in. obrzędy, tradycje, legendy, pracę czy przyrodę).
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w kategorii RECYTACJA ( kl. I-IV) wyróżnienia otrzymały: Nikola Augustyniak ( PSP we Wszeborach) oraz Alicja Kolatorska ( SP w Dąbrówce) 😊 Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!
Święto Niepodległości to jedno z najwyższych świąt dla Polaków. 11 listopada 2023 roku obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Obecni byli na niej mieszkańcy gminy, samorząd, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz przedstawiciele szkół z terenu gminy.
Kuźnia Norwida to miejsce stworzone na takie właśnie okoliczności 😊 W niedzielę 22.10 odbyły się tu warsztaty stolarskie dla dzieci. Mimo nieprzychylnej pogody frekwencja była 100 %. A co tam się działo! Stukanie, pukanie, cięcia, szlifowanie, wiercenie… Było głośno i wesoło. W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się z niezbędnymi do wykonania drewnianej zabawki elektronarzędziami oraz narzędziami ręcznymi, a następnie pod czujnym okiem prowadzącego – Szymona Blejsza przeszli przez wszystkie etapy przycinania, skręcania i składania zabawki – w tym przypadku był to helikopter 😉
Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce otrzymało dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Pozyskane fundusze przeznaczyliśmy na realizację projektu „TWARZE NIEPODLEGŁEJ”, czyli organizację Konkursu muzyczno-aktorskiego formułą opartego na znanym programie telewizyjnym. Tematem przewodnim były symbole narodowe oraz droga do wolności. Uczestnicy naszego projektu wzięli udział w castingu, który odbył się w czerwcu. Spośród zgłoszonych chętnych wybraliśmy najlepszych, którzy kolejno wzięli udział w warsztatach wokalnych, teatralnych oraz spotkaniach ze stylistą i wizażystą. Ostatnim etapem projektu była gala finałowa, która obyła się w miniony piątek- 8 września.
W minioną niedzielę ( 19.08), w Kuźni Norwida odbyło się kino plenerowe dla dorosłych widzów. Pogoda nam dopisała 😊 Został wyświetlony film „ John Wick 4” , w roli głównej - Keanu Reeves - kanadyjski artysta, aktor, reżyser. Znany z filmu Matrix. Uważany za jednego z najlepszych producentów filmowych na świecie i jednego z najlepiej opłacanych aktorów swojego pokolenia.
6 sierpnia mieliśmy przyjemność gościć na scenie GCK nietuzinkowe postaci: przybyli do nas prezydent Smołas, Kroplewna oraz emerytowana nauczycielka - Frania Recykling 😊. Podczas spektaklu w akcję zostały wplecione cztery żywioły: ziemia, powietrze, woda i ogień. Zostały poruszone ważne tematy dotyczące dbania o planetę. Bohaterowie wspólnie z najmłodszymi widzami doprowadzili krainę do porządku, ładu i równowagi ekologicznej. Ale to nie wszystko! Wspólnie przeprowadzili eksperymenty z wykorzystaniem wody.