Smaller Default Larger
      Ferie zimowe to oprócz wakacji najbardziej wyczekiwany czas wśród uczniów. Jedni wyjeżdżają na śnieżne szaleństwa w góry inni, odpoczywają i spędzają je w domu. Tegoroczna przerwa w nauce rozpoczęła się 19 stycznia. Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce zaprosiło wszystkie dzieci z terenu gminy do aktywnego spędzenia ferii.
Image
Konkurs strzelania z wiatrówki

        W pierwszym tygodniu cykl spotkań rozpoczął występ teatru Narwal w przedstawieniu „Akademia Poetów”. Spektakl był adaptacją polskich wierszy z literatury dziecięcej. Aktorzy zaprezentowali zabawną historię o potyczkach dwóch poetów Tuwima i Brzechwy, którzy nade wszystko ukochali dzieci. Barwna scenografia, kolorowe stroje i zabawna gra aktorów sprawiły, że dzieci bawiły się świetnie. Następnego dnia odbyły się zajęcia plastyczne połączone z nauka tańca w „Muzycznej Krainie”. W trakcie zajęć dzieci wykonywały kartki z okazji Dnia Babć i Dziadków. Piękne i starannie wykonane laurki były wspaniałym prezentem dla ukochanych Babci. Pokaz karate, który w czwartek 22 stycznia poprowadził pan Tomasz Lenkiewicz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Postawa instruktora bardzo imponowała uczestnikom, dzięki czemu przez całe zajęcia panowało niezwykłe skupienie i dyscyplina. A już wkrótce karate dołączy do zajęć stałych prowadzonych w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce. Tydzień zakończyła projekcja filmu „Wyspa Nim”. W kolejnych dniach ponownie wystąpił teatr Narwal tym razem w mądrej opowieści o dobroci i szanowaniu przyrody – „Szewczyk Dratewka”. Przepełnione humorem widowisko teatralne było bogate w różnorodne lalki, stroje oraz wesołe piosenki, których dzieci bardzo chętnie się uczyły. Po raz drugi odbyły się również zajęcia w pracowni plastyczniej, dzięki którym dzieci mogły rozwijać swoje talenty i wyobraźnię. Ich zadaniem było namalowanie farbami ulubionej postaci z bajki. Wszystkie prace były piękne a zabawa w zgadywanie, „Co to za postać?” dostarczyła wiele radości i uśmiechu.

Image
Laurki dla Babć i Dziadków

         Na zakończenie ferii zorganizowano wyjazd do leśniczówki „Uroczysko” w Kowalisze. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji i niespodzianek m.in. „zabawy z książką”, wspólne rysowanie, konkursy. Prawdziwą atrakcją była obecność pana Waldemara Stanickiego - członka Koła Łowieckiego Uroczysko, który opowiadał dzieciom o zwierzętach mieszkających w lesie a także prezentował swoją broń myśliwską.

        Na zewnątrz dzieci mogły upiec sobie kiełbaski i posiedzieć wspólnie przy ognisku. Ale to był tylko początek czekających je niespodzianek… Zorganizowana przejażdżka bryczką po lesie i możliwość zobaczenia leśnej przyrody z bliska była dla dzieci prawdziwym przeżyciem. Pod czujnym okiem myśliwego odbył się także konkurs strzelania z wiatrówki. Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki. W wycieczce brało udział 35 dzieci.

Image
Pieczenie kiełbasek przy ognisku

        Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce pragnie podziękować wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu tego niezwykłego i pełnego wrażeń dnia m.in. panu Waldemarowi Stanickiemu oraz całemu Kołu Łowieckiemu za udostępnienie tej pięknej leśniczówki, panu Kazimierzowi Jankowskiemu i panu Pawłowi Getce za organizację przejażdżki bryczką, panu Janowi Dąbrowskiemu za wszystkie techniczne zadania ułatwiające pobyt w „Uroczysku”. Najbardziej jednak dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i fantastyczną zabawę, mamy nadzieję, że to nie ostatni wspólny wyjazd. Podczas ferii z zabaw i zajęć zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce skorzystało 250 dzieci. Dziękujemy za świetną zabawę i milę spędzony czas. Do zobaczenia za rokĄĄĄ

 

A.G.

 

Image
Powitanie uczestników wycieczki przez panią Annę Maniecką
Image
Prezentacja broni myśliwskiej
Image
Przejażdżka bryczką po lesie
Image
Teatr Narwal w przedstawieniu Szewczyk Dratewka
Image
Wspólne zabawy w leśniczówce
Image
Zajęcia karate
Image
Zajęcia plastyczne - malowanie ulubionej postaci z bajki

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31