Smaller Default Larger

Kolejny już raz Dąbróweckie Stowarzyszenie "Ścieżkami Norwida" wspólnie z Gminnym Centrum Kultury zorganizowało spotkanie z cyklu spotkań norwidowskich, tym razem poświęcone wsi, przyrodzie i pięknu ziemi mazowieckiej w poezji Norwida.

Image
Pan Tomasz Korpysz i Przewodnicząca Stowarzyszenia Iwona Bulik

Na widowni zasiadła młodzież z gimnazjum w Józefowie, w Dąbrówce, starsze klasy Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce oraz młodzież z Liceum im. C.K. Norwida w Radzyminie.

Nie po raz pierwszy już, gościem spotkania był pan Tomasz Korpysz, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Pracowni Słownika Języka Norwida Uniwersytetu Warszawskiego, który przybliżył zebranym tematykę spotkania. Pan Tomasz ciekawie i barwnie opowiadał o motywach przyrodniczych w poezji Norwida i zachwycie poety nad zaletami i pięknem wsi. Przytaczał fragmenty wierszy i listów Norwida.

Image
Występ uczniów Liceum im. C.K. Norwida w Radzyminie

Wszyscy słuchali słów pana Korpysza z wielkim zainteresowaniem.

Kolejnymi gośćmi byli utalentowani młodzi ludzie z liceum w Radzyminie, którzy zaprezentowali poezję śpiewaną, oczywiście w oparciu o wiersze Norwida.

Sylwetki młodych artystów przybliżyła i zapowiadała poszczególne utwory Michalina Andrasik, utalentowana i nagradzana na konkursach uczennica radzymińskiego liceum.

Pierwsza wystąpiła Anna Getka, która przygrywając sobie na gitarze zaśpiewała cztery utwory: Wielkość, Od anioła do szatana, Modlitwę i W Weronie.

Natomiast Anna Gryglewicz, której akompaniował Bartosz Pachulski, wykonała dwa wiersze: Marionetki i Modlitwę.

Image
Goście i organizatorzy spotkania

Występ artystów bardzo podobał się zgromadzonej na sali młodzieży, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Radość z występu była podwójna, ponieważ obydwie artystki są absolwentkami gimnazjum w Dąbrówce.

Mamy nadzieję na kontynuowanie naszego norwidowskiego cyklu spotkań, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Iwona Bulik, Anna Karłowicz i Dorota Rurarz

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30