Smaller Default Larger

Czas jest nieoderwalnym elementem naszego życia. Jest mierzalnym łącznikiem codzienności, świąt, dni szczególnych, niezwykłych, a także okresów ważnych dla ogółu. Jednym z nich, jest życie cenionego poety wywodzącego się z ziemi dąbróweckiej. Cyprian Kamil Norwid żył 62 lata. Zmarł 130 lat temu.

7 grudnia 2013 r w Bartoszycach odbył się Młodzieżowy Ogólnopolski Turniej Shinkyokushin Karate. Po raz pierwszy w rolę opiekuna i sędziego wcielił się sempai Czarek Szemraj - nasz instruktor karate. Jego podopieczni znów dali nam okazję do pochwał:


•    Daria Banasiak wygrała wszystkie 4 walki i zajęła 1miejsce,
•    Patryk Kujawski wygrał 3 walki i zajął miejsce 3,

 

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy „Człowiek roku”, organizowany przez Jadowski Ośrodek Kultury jest ciekawą propozycją dla uczniów lubiących sprawdzać swoją wiedzę. Konkurs ma formę jawnej rywalizacji- drużyny po kolei losują pytanie i odpowiadają na nie. Emocje towarzyszące rundom, są porównywalne do tych z programów telewizyjnych.

Samorząd Województwa Mazowieckiego, we współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie oraz Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie w ramach dopełnienia tegorocznych obchodów Roku Cypriana Kamila Norwida postanowił dodatkowo wyróżnić finalistów konkursów norwidowskich odbywających się na terenie województwa.
Laureaci m.in. Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid- Poeta Naszej Ziemi” wzięli udział w dwudniowych warsztatach teatralnych, czego efektem był występ na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Relacje z Finału

10 listopada w Michałowicach 14 najmłodszych zawodników Karate Academy z roczników 2002 - 2006 wzięło udział w ostatniej w tym roku edycji Mazowieckiej Ligi Karate. Zawody zostały rozegrane w formule lekkiego kontaktu.

Wzięło w nich udział 234 zawodników z 11 klubów zrzeszonych w OZKWM. Nasi podopieczni pod opieka sempai Darka Klimka wypadli bardzo dobrze zdobywając łącznie aż 12 miejsc medalowych.

Z Dąbrówki brązowe medale zdobyli:
Patryk Kujawski
Robert Podgórny
Daria Banasiak

Gminne eliminacje XIV Powiatowego Konkursu Literackiego „Liryki o Niepodległej”

28 października odbyły się gminne eliminacje XIV Powiatowego Konkursu Literackiego „Liryki o Niepodległej”. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i klas I-III gimnazjów. Przedstawiamy listę laureatów:

17 października odbyły się eliminacje gminne V Konkursu Recytatorskiego Twórczości ks. Jana Twardowskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach. W kategorii recytacja zaprezentowali się uczniowie z grup wiekowych: klas O-III, IV-VI i klas gimnazjalnych

Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu powiatu wołomińskiego mieli możliwość uczestniczenia w Plenerze Malarskim „Wspomnienie miejsc dzieciństwa Cypriana Norwida”. Plener jest jednym z punktów programu projektu „Dziedzictwo Norwida w Powiecie Wołomińskim w roku Cypriana Kamila Norwida na Mazowszu w 130. rocznicę śmierci poety”. Organizatorami projektu są: Starostwo Powiatowe w Wołominie, Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce, Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska w Strachówce, Stowarzyszenie AXA z Rysia. Honorowy patronat pełnił Marszałek Województwa Mazowieckiego i Starosta Wołomiński.   

9 czerwca 2013 w Kobyłce odbyły się już po raz dziesiąty Mistrzostwa karate shinkyokushin dzieci i kadetów. W Turnieju pod patronatem Burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego wystartowali zawodnicy z 5 klubów Karate Academy z terenu Powiatu Wołomińskiego Radzymina, Kobyłki, Wołomina, Ząbek i Marek.

16 maja w Dąbrówce odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid- Poeta Naszej Ziemi”. Organizatorami konkursu jest Wójt Gminy Dąbrówka i Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce. Odbywa się on pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego i jest jednym z elementów programu „Dziedzictwo Norwida w Powiecie Wołomińskim” realizowanego w ramach obchodów Roku Cypriana Kamila Norwida na Mazowszu.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31