Smaller Default Larger

Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce otrzymało dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. Pozyskane fundusze przeznaczyliśmy na realizację projektu „TWARZE NIEPODLEGŁEJ”, czyli organizację Konkursu muzyczno-aktorskiego formułą opartego na znanym programie telewizyjnym. Tematem przewodnim były symbole narodowe oraz droga do wolności. Uczestnicy naszego projektu wzięli udział w castingu, który odbył się w czerwcu. Spośród zgłoszonych chętnych wybraliśmy najlepszych, którzy kolejno wzięli udział w warsztatach wokalnych, teatralnych oraz spotkaniach ze stylistą i wizażystą. Ostatnim etapem projektu była gala finałowa, która obyła się w miniony piątek- 8 września.

Koncert finałowy rozpoczął się o godz. 16:00, ale uczestnicy od rana przygotowywali się do gali biorąc udział w próbach generalnych oraz charakteryzacji. Niewielki chaos, stres, ale też wspaniała atmosfera – te uczucia towarzyszyły nie tylko uczestnikom, ale również nam-organizatorom. Uczestnicy wcielili się w rolę takich artystów jak: Natasza Urbańska, Natalia Kukulska, Kora, Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Daria Zawiałow i Sara James. Przed uczestnikami stało bardzo trudne zadanie, musieli nie tylko wcielić się w wybranego artystę w jak najdrobniejszych szczegółach, ale także zaśpiewać wybrany utwór patriotyczny.

O godz. 16.00 rozpoczęła się gala finałowa konkursu. Uczestników oceniała komisja w składzie: Justyna Sprawka- certyfikowana trenerka wokalna Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej, wokalistka, pianistka, dyrygentka i autorka tekstów, Adam Tkaczyk – lektor, instruktor warsztatów pracy głosem, interpretacji tekstu, elementów gry aktorskiej, wokalista, gitarzysta, lider zespołu Wyspy Dobrej Nadziei oraz Anna Maniecka- Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce. Wybór najlepszych nie był łatwy. Uczestnicy dzięki warsztatom i ciężkiej pracy reprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. W związku z tym, Dyrektor GCK podjęła decyzję o przyznaniu 2 wyróżnień.

Prezentujemy listę laureatów:

Nagrody:

Amelia Gawlik, Maria Adamska i Julia Mróz

Nagroda publiczności:

Laura Popowicz

Nagroda Wójta gminy Dąbrówka:

Zuzanna Lis

Wyróżnienia:

Zofia Gawlik i Nina Krzyżanowska

Było nam bardzo miło gościć wspaniałych artystów, świetną publiczność i zagorzałych fanów. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali w Konkurs. Mamy nadzieję- do zobaczenia za rok!

 

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa”
w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”

0030 MKiDN0030 niepodlegla0030b gck

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31