Smaller Default Larger

Zrealizowaliśmy projekt "Kierunek WOLNOŚĆ!"

Na terenie gminy Dąbrówka powstały murale i wystawy historyczne umieszczone w przestrzeni publicznej. Odwiedzający te okolice na pewno nie przejdą obok nich obojętnie. Dodatkowo, żeby zatrzymać każdego na trochę dłużej przygotowalismy 2 questy (pieszy i rowerowy) dostępne okażdej porze dnia i nocy!

W wyniku realizacji projektu na budynkach należących do mieszkańców powstały murale nawiązujące do wydarzeń historycznych. Przy każdym z murali została umieszczona tablica z opisem historii, do której nawiązuje. Tematyka murali to m.in. Bitwa Warszawska 1920 roku z podkreśleniem udziału Huzarów Śmierci, upamiętnienie udziału mieszkańców naszej gminy w walkach o wolność Ojczyzny np. działalność żołnierzy AK. Stworzyliśmy nowoczesne wystawy nawiązujące do ważnych wydarzeń historycznych, związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości. Umieściliśmy je na ogrodzeniach w różnych miejscowościach gminy Dąbrówka. Chcemy, żeby wystawy stworzone w przestrzeni publicznej zmotywowały ludzi do włączenia się w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. Równolegle do wystaw opracowaliśmy i stworzyliśmy dwa questy dotyczące wydarzeń historycznych związanych z naszą gminą- pieszy i rowerowy dostepne również w aplikacji mobilnej.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30