Smaller Default Larger

Gminne Centrum Kultury istnieje od 2000 roku. Mieści się w dawnym budynku Urzędu Gminny przy ulicy T. Kościuszki 14a. Funkcję dyrektora od 2002 r. pełni Anna Maniecka.

Zakres działania Centrum to prowadzenie statutowej działalności w zakresie upowszechniania kultury, organizacja imprez kulturalnych, artystycznych, regionalnych przy współpracy ze szkołami i instytucjami działającymi w naszym środowisku. Od początku stawiamy sobie za cel pobudzanie w mieszkańcach lokalnej społeczności przynależności do regionu oraz integracji.
Na terenie gminy działają trzy Koła Gospodyń Wiejskich – „ Dąbrowianki”, „ Chajęczanki” i „ Chruścielanki” oraz Towarzystwo Gospodyń Wiejskich „ Nadbużanki”.


W naszej ofercie znajdują się zajęcia stałe, które cieszą się dużym zainteresowaniem m.in. języka angielskiego, karate, aerobiku, plastyczne, zajęcia nauki gry na gitarze. W tych dziedzinach mamy już swoje małe sukcesy.
Dotąd odbywały się wystawy malarskie i fotograficzne, koncerty, recitale, spotkania autorskie i poetyckie.
GCK należy do Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Staramy się brać udział w konkursach i uroczystościach, aby uczniowie z nami współpracujący mogli prezentować swoje talenty muzyczne, recytatorskie, teatralne, a także malarskie. W związku z tym organizujemy Powiatowy Konkurs Poetycki „Cyprian Norwid - Poeta Naszej Ziemi" oraz Powiatowy Plener Malarski „Wspomnienie miejsc dzieciństwa Cypriana Norwida", które swoim zasięgiem obejmują powiat wołomiński oraz sąsiadujące powiaty. Z każdym rokiem rozwijamy naszą działalność o szersze kręgi, jesteśmy otwarci na różne propozycje i projekty. Staramy się, aby nasze poczynania trafiły do jak największej liczby odbiorców. Nawiązujemy nowe przyjaźnie, znajomości, zdobywamy doświadczenie. Pozyskujemy dotacje Unijne na różnego rodzaju imprezy kulturalne tylko po to, aby rozszerzać naszą działalność i w miarę możliwości uatrakcyjniać ją.


Pozyskanie przez Gminę Dąbrówka funduszy z programu PROW 2007-2013 oraz funduszy w ramach PO „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 20013” na rozbudowę budynku będącego siedzibą Gminnego Centrum Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej w Dąbrówce pozwoliło rozszerzyć ofertę placówki. Budynek obecnie wyposażony jest w nowoczesne i funkcjonalne zaplecze techniczne oraz rozbudowaną salę widowiskową wraz z antresolą. Nowo powstały budynek umożliwił dynamiczny rozwój kulturalno-edukacyjnej działalności.


Naszą siłą jest młoda, oddana, pełna pomysłów i pasji kadra pracownicza. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pozyskiwanym funduszom może ona realizować wszelkie działania mające na celu uatrakcyjnienie życia społecznego mieszkańcom gminy Dąbrówka.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31