Drukuj
Nadrzędna kategoria: Konkursy
Kategoria: Konkursy 2011
Odsłony: 11739
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 



Na przesłuchania zgłosiło się 122 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich głównie z powiatu wołomińskiego, ale także wyszkowskiego, węgrowskiego oraz legionowskiego


Uczestnicy wyłonieni w drodze gminnych i miejskich eliminacji przeprowadzonych przez Ośrodki Kultury i placówki oświatowe prezentowali wybrane utwory Norwida w jednej z trzech kategorii: recytacji indywidualnej, teatrze jednego aktora oraz poezji śpiewanej. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń tegoroczne przesłuchania odbywały się w czterech salach, a prezentacje oceniały komisje złożone z wybitnych osobowości, ekspertów w swoich dziedzinach. Mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć: Marię Gładkowską aktorkę filmową i telewizyjną, Izabelę Zając znakomitą wokalistkę jazzową, Andrzeja Ferenca - znakomitego interpretatora poezji i prozy w tym poezji Cypriana Kamila Norwida, aktora głosowego, lektora i narratora, Huberta Zimoląga – aktora, scenografa, reżysera blisko związanego m.in. ze studenckim teatrem Hybrydy.

Kolejny raz mogliśmy liczyć na fachowe wsparcie pracowników naukowych, norwidologów z Uniwersytetu im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie pań Joanny Trzcionki i Ewangeliny Skalińskiej oraz pana Tomasza Korpysza oraz Marcina Będkowskiego - Wiceprezesa Warszawskiego Koła Norwidologicznego działającego przy UW. Niezmiennie od wielu lat występy uczestników oceniają także nauczyciele ze szkół z terenu Gminy Dąbrówka panie Dorota Rurarz, Marzena Przybysz, Marzanna Polkowską, Małgorzata Kozioł. Członkowie Komisji jednogłośnie stwierdzili, iż poziom tegorocznego Konkursu był wyjątkowo wysoki. Prezentacje w każdej kategorii starannie i dokładnie przygotowane, a uczestnicy z pasją i zaangażowaniem prezentowali twórczość Poety. Po przesłuchaniach młodzi artyści mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach aktorskich i interpretacyjnych prowadzonych przez członków jury. Mogli wykorzystać ich talent, doświadczenie, wysłuchać cennych rad dotyczących analizy i interpretacji tekstu, dykcji itp., aby móc wykorzystywać je w przyszłości. W czasie obrad Komisji dla uczestników przygotowano skromny poczęstunek. Około godziny 13.00 wszyscy ponownie spotkali się w sali widowiskowej GCK. Przewodniczący poszczególnych Komisji ogłosili wyniki Konkursu w danych kategoriach, wręczono dyplomy i nagrody za udział oraz zaproszenia laureatom.


20 maja w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce, odbędzie się uroczystość upamiętniająca 128 rocznicę śmierci Poety, podczas której nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursu oraz prezentacja zdobywców pierwszych miejsc.


Cieszymy się, że z każdym rokiem liczba uczestników stale rośnie, a twórczość Norwida jest wciąż żywa. Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za udział, członkom komisji za trud oceny prezentacji, laureatom składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłym roku. Dziękujemy także panu Stanisławowi Wójcikowi za pomoc w przeprowadzeniu przesłuchań oraz udostępnienie sali gimnastycznej.

A oto lista laureatów XI Konkursu Poetyckiego „ Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi”:

KATEGORIA WIEKOWA:
uczniowie szkół podstawowych

RECYTACJA kl. I- III


RECYTACJA kl. IV-VI

KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie szkół podstawowych

TEATR JEDNEGO AKTORA


KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie szkół podstawowych

POEZJA ŚPIEWANA


KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie gimnazjum

RECYTACJA


KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie gimnazjum

TEATR JEDNEGO AKTORA

KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie gimnazjów

POEZJA ŚPIEWANA

KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie liceów

RECYTACJA

KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie liceum

TEATR JEDNEGO AKTORA

KATEGORIA WIEKOWA: uczniowie liceum

POEZJA ŚPIEWANA

Nagrodę specjalną za wybitną interpretację utworu pt „ Pieśń do ziemi naszej” przyznano Milenie Kisielewskiej oraz Damianowi Kisielewskiemu z Gimnazjum nr 4 w Wołominie.

Gratulujemy!!!