Smaller Default Larger

30 grudnia był dniem, kiedy wszyscy mogli odetchnąć po całorocznych zmaganiach o satysfakcjonujący finał. Nie inaczej było z nami. Po czasie spędzonym w lokalu zastępczym nareszcie nadszedł upragniony czas powrotu do nowego/ starego Centrum i Biblioteki.  Podczas spotkania świąteczno – noworocznego Ks. Proboszcz  Jerzy Mackiewicz w asyście osób zaangażowanych w rozbudowę, oficjalnie poświęcił budynek.

Około 30 strażackich pocztów sztandarowych wzięło udział w jubileuszu 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce połączonym z Powiatowym Dniem Strażaka. Nasza jednostka otrzymała Złoty Znak Związku, medal Pro Mazovia nadany przez Marszałka Adama Struzika i odebrała kluczki do nowego samochodu pożarniczego marki Renault.

23 maja w Dąbrówce odbyła się Uroczystość upamiętniająca 130 rocznicę śmierci C. K. Norwida oraz Finał XIII Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid- Poeta Naszej Ziemi”.

Organizatorami uroczystości byli wójt Gminy Dąbrówka oraz Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce przy współudziale finansowym Starostwa Wołomińskiego oraz Dąbróweckiego Stowarzyszenia „Ścieżkami Norwida”. Honorowy patronat nad konkursem i uroczystością objęli Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Piotr Uściński – Starosta Wołomiński. Uroczystości są jednym z punktów programu obchodów „Dziedzictwo Norwida w Powiecie Wołomińskim w roku Cypriana Kamila Norwida na Mazowszu.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja stały się tradycją w naszej gminie. Rokrocznie celebrujemy tą ważną datę. Nie inaczej było w tym roku. Obchody rozpoczęły się uroczystą przemarszem Jednostek OSP oraz szkolnych pocztów sztandarowych do Kościoła p.w. Krzyża Świętego w Dąbrówce. Mszę w intencji Ojczyzny celebrował ks. Adam Kiesner. Po wspólnej modlitwie głos zabrał Wójt gminy Dąbrówka Tadeusz Bulik, który podkreślił jak ważną rolę powinien odgrywać patriotyzm w życiu każdego z nas.

Dnia 14 kwietnia 2013 r. odbyła się Uroczystość upamiętniająca 69 rocznicę zrzutów żołnierzy Cichociemnych na placówkę odbiorczą "Imbryk" pod Kołakowem.
Ceremonię rozpoczęła Msza Św. w Kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Józefowie, którą w intencji Cichociemnych, żołnierzy Armii Krajowej, wszystkich żołnierzy poległych w obronie niepodległej Polski, a także w intencji Ojczyzny koncelebrowali: proboszcz Parafii ks. Andrzej Legutko oraz ks. Jacek Soprych.

Gminna Biblioteka Publiczna

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31