Drukuj
Nadrzędna kategoria: Imprezy Kulturalne
Kategoria: Imprezy w 2013
Odsłony: 12461
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


 


28 stycznia

 

„Zawodowe Ferie z GCK” rozpoczął spektakl „Szachrajskie przygody” w wykonaniu teatru „Jaś” wystawiony w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bitwy warszawskiej 1920 r. w Józefowie. Zabawna inscenizacja o psotnicy Pchle Szachrajce, pełna cytatów muzycznych i literackich, w niebanalny sposób przedstawiła dzieciom dzisiejsze realia, promując tym samym postawy asertywności i pozytywnego myślenia. Spektakl poprzedzony został wykonywaniem kolorowych kukiełek i krótką pogadanką na temat lalkarstwa.
 
 




 

29 stycznia

 

Tego dnia dzieci zabawiały się w sportowców. II edycja olimpiady zimowej organizowana w Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce ruszyła pełną parą. Zaczęły od przygotowania własnych, zwariowanych pojazdów. Powstały kolorowe machiny, które wzięły udział w wyścigu kończącym olimpiadę. Przygotowaliśmy dla dzieci szereg konkurencji sportowych, których opisy musiały znaleźć w tajemniczych kopertach schowanych na sali gimnastycznej. Młodzi olimpijczycy zmagali się w biegach, przeskokach, fikołkach – oczywiście wszystko z olimpijskim ogniem w ręku. Po wyłonieniu zwycięzców, mali sportowcy otrzymali smakowite medale, które z dumą zaprezentowali na wspólnym zdjęciu.
 



 

30 stycznia

 

Zimowe, środowe południe rozpoczęło się przezabawnym spektaklem „Zielona karuzela” w wykonaniu teatru „Jaś”, zaprezentowanym w Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrowce oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach. Przedstawienie opowiadało o cykliczności zjawisk w przyrodzie przez wszystkie cztery pory roku. Wplecione w sztukę wesołe melodie oraz wierszyki dla dzieci, przedstawione w komiczny sposób, nadały niezwykle humorystyczny ale i pouczający charakter tej opowieści. Spektakl poprzedzono wykonywaniem kukiełek.
 



 


 

31 stycznia

 

Piątek był nie lada gratką dla dzieci lubiących wyzwania. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce i Publicznej Szkole Podstawowej im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku odbyły się wyścigi formuły 1. Dzieci miały do dyspozycji stół ze zdalnie sterowanymi modelami samochodów wyścigowych, którymi ścigali się na specjalnie przygotowanym torze. Emocje dorównywały tym panującym na prawdziwych zawodach - owacje, doping i rywalizacja do samej mety.


 

3 luty

 

Bal karnawałowy jest świetną okazją do pląsów z przyjaciółmi. Dodać do tego prowadzącą w postaci Królowej Zimy, pięknie ustrojoną salę, muzykę porywającą do tańca i otrzymujemy prawdziwą szampańską zabawę. W niedzielę, 3 lutego, odbył się Bal Karnawałowy u Królowej Zimy. Wszystkie dzieci przyjechały do świetlicy wiejskiej w Trojanach aby bawić się, tańczyć i wspólnie z rodzicami brać udział w zabawnych konkurencjach. Nie zapomniano również wybrać króla i królowej balu, którzy w nagrodę mogli wziąć tyle słodkości z elfowych koszy, ile tylko zdołali nabrać w garści. Małe księżniczki, słodkie motylki, mężni kowboje i supermani hucznie zakończyli bal karnawałowy!
 
 



 

5 luty / 7 luty

 

Ruch to zdrowie, a muzyka łagodzi obyczaje. Jedno z drugim tworzy ciekawą formę spędzenia wolnego czasu - taniec. Dzieci podczas zajęć organizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Guzowatce i Publicznej Szkole Podstawowej im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach miały okazję wybawić się przy dynamicznym układzie tanecznym. Uczyły się podstawowych kroków tańca nowoczesnego – próbowały swoich sił solo, w duecie i w grupie. Efekt końcowy był imponujący!
 




 

6 luty

 

6 lutego był dniem projektowania mody. Chwilę po godzinie 11, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce zebrały się dzieci, które tego dnia zamierzały zabawić się w projektantów ubrań i własnoręcznie wykonać wymyślony strój. Zanim zabrały się do pracy, wzięły udział w krótkiej pogadance - poznały warsztat artysty oraz jak wygląda jego praca od początku – od wyszukania inspiracji do stworzenia kolekcji. Z zapałem wzięły się za tworzenie projektów rysunkowych, aby w końcu przenieść je do rzeczywistości. Na sali słychać było tylko szmery cięcia tkanin i szperania w poszukiwaniu odpowiednich guzików, koronek czy falban. Powstały wspaniałe kreacje, które z wdziękiem zaprezentowano na profesjonalnym wybiegu.

 

 

 

8 luyty

 

 

 

Tego dnia, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dąbrówce zamieniła się w zielony Stumilowy Las. Na środku lasu stał wspaniały, duży tron, na którym zasiadła Królowa Bajkowa. Poproszona przez Kubusia Puchatka o poprowadzenie turnieju bajkowego, zgodziła się bez namysłu, przybywając do Dąbrówki razem ze swoimi skrzydlatymi pomocnikami, przesympatycznymi elfami - Sinusem i Łołem. Królowa wybrała 7 drużyn, z których każda miała swojego bajkowego patrona. Zmagając się ze sobą, wybierały konkurencje, a następnie odgadywały hasła, fragmenty wierszyków bądź tajemnicze przedmioty wyciągnięte z elfowego worka. Bez problemu odpowiedziały na pytania dotyczące postaci baśniowych oraz odgadywały fragmenty piosenek bądź wypowiedzi bajkowych ulubieńców. Wszystkie drużyny zremisowały, a turniej zakończono skosztowaniem tortu Królowej Bajkowej wykonanego przez cukiernię państwa Wilkowskich z Guzowatki.